Skupina McBerds, která získala cenu Českého rozhlasu Olomouc na Portě 2017, zahraje ve Velkém studiu

9. březen 2018
Trio McBerds

Každým rokem bránou Porty projdou desítky nových skupin, které se snaží zaujmout nejen diváky, ale i odborníky v porotách, dramaturgy festivalů a hudební žurnalisty. Jihočeská skupina McBerds zaujala na loňské Portě v Řevnicích natolik, že získala Cenu Českého rozhlasu Olomouc, se kterou je spojeno i vystoupení v rámci Koncertních střed.

Začátek spolupráce tria vynikajících instrumentalistů (všichni jsou absolventi konzervatoří nebo hudebních akademií) spadá do roku 2013, kdy Bára a Honza začali hrát na ulici pro kolemjdoucí. Zde začal vznikat multižánrový repertoár, vycházející z českých lidovek, irských tanců, cikánských písní, balkánských melodií a jazzových standardů, který si postupně nacházel i své koncertní posluchače.

K duu se v roce 2015 přidal kontrabasista Libor. Nyní je McBerds trio pozoruhodné prolínáním středoevropského folkloru, Irska, gypsy a jazzu. Pokud nepočítáme jejich jiné hudební aktivity, jako McBerds odehráli desítky koncertů a na Portě zaujali právě svou instrumentální vyspělostí a nasazením.

Hrají a zpívají ve složení: Barbora Plachá – zpěv, flétny, whistle, akordeon, Honza Kopf – zpěv, kytary, Libor Heřman – kontrabas, baskytara.

Nezapomeňte si poznačit do kalendáře: skupina McBerds ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 14. března 2018 od 20:00 hodin, za příjemné vstupné 50 korun.