Skupina Nylon Jail slaví 10. výročí, vydala výborné třetí album a vystoupí v Českém rozhlase Olomouc

26. květen 2023

Koncertní středa Českého rozhlasu Olomouc tentokrát bude hostit olomouckou skupinu, která si svým debutem získala velmi dobré renomé napříč celou republikou.

U zrodu Nylon Jail na prahu druhé dekády nového milénia stáli Roman Vičík a Jiří Jirák. Myšlenka propojení rocku, country a taneční muziky záhy vykrystalizovala ve velmi originální tvar.

Čtěte také

Ani prakticky okamžitý úspěch a zájem ze všech stran jim nezabránil v rozpadu, který se volně opakoval i po opětovném spojení a nahrání druhé, také velmi dobře přijaté desky.

V souvislosti s letošním třetím albem Kings Of The Weaklings říkají, že dospěli. Až neskutečně pohodově znějící album by mohlo znamenat comeback roku, pokud spolu tentokrát pánové vydrží.

Nylon Jail zahrají v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21 ve středu 31. května od 20 hodin. Vstupenky za 50 korun kupujte v předprodeji v Pavelčákově 19 nebo před koncertem na místě.

Koncert budeme vysílat tradičně i prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová