Skupina Terrakota představí žánr trampské písničky v novém kabátě

Terrakota

Český folk ovlivnily kapely a písničkáři z počátku 60. let, které dodnes fungují a zpívají, například Spirituál kvintet, Pacifik nebo Greenhorns či Rangers, ale i Hutka, Merta nebo Voňková. Často ale ze starých kapel odchází muzikanti a zakládají nové, mladé. To je případ i pražské trampské skupiny Terrakota, kterou tvoří muzikanti z bývalých uskupení Sekvoj, Máci, Hudba Praha, Grošáci či Smolaři.

Pražská trampská skupina Terrakota zaujala svým soutěžním vystoupením na letošním Mohelnickém dostavníku, kde získala Cenu Českého rozhlasu Olomouc. Úspěchy ale sklízela i jinde. Kapelu předchází dobrá pověst z dalších festivalů, přehlídek i soukromých akcí, kterých se Terrakota  účastní. Skupina hraje melodické písničky z vlastní autorské dílny.

Hrají a zpívají ve složení: Karolína Skalníková – příčná flétna a zpěv, Olda Dolejš – kytara a zpěv, Emil Makal – kontrabas, Jakub Machač – cajon a perkuse, Radek Kučera – kytara a zpěv.

Nezapomeňte si poznačit do kalendáře: skupina Terrakota ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 14. listopadu 2018 od 20 hodin, za příjemné vstupné 50 korun.