Skvrny, mastnotu nebo špínu doma nechcete. Takhle vyženete zápach z termosky a vyčistíte vanu

Skvrny od kečupu a kávy výborně odstraníte octovou vodou nebo citronovou šťávou. Zrcadla a okna umyjete mnohem lépe, když do vody přidáte pudinkový prášek.

Zápach z termosky odstraníte nejlépe octovou vodou, kterou v ní necháte přes noc stát. Kuchyňské nože půjdou mnohem lépe nabrousit, když je nejprve namočíte na hodinu do studené vody.

Mastnotu i špínu z vany odstraníte, když ji posypete práškem do pečiva a necháte přes noc působit. A ještě skvrny od ovoce. Pokud jsou čerstvé, můžete je vyprat v podmáslí a potom teprve v pračce. 

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.