O pořadu Slunečnice - hovory o víře

Jako se slunečnice dívá vzhůru za světlem, chce být tento týdeník ve formátu magazínu o tom, co člověka přesahuje.

Pořad reflektuje aktuální dění v křesťanském světě, mapuje aktivity farností regionu, zve na kulturní akces duchovním zaměřením. Přináší rozhovory se zajímavými osobnostmi nad tématy souvisejícími s vírou a duchovním životem. Magazín hudebně doplňují písně s texty k zamyšlení.

Slunečnice přináší rozhovory s osobnostmi nejen olomouckého regionu o tématech souvisejících s vírou a duchovním životem. 

Hosty týdeníku jsou duchovní různých křesťanských církví, pracovníci v charitativní, sociální či pedagogické oblasti, umělci, vědci, pamětníci, lidé hledající Boha, lidé, kteří se snaží žít a tvořit pro druhé.  

Týdeník se vydává do konkrétních farností na Olomoucku, sleduje tamní aktivity a projekty. Inspiruje se událostmi církevního roku. Nedílnou součástí Slunečnice je pečlivě vybíraná hudba korespondující s tématem. Slunečnice chce být vlídným a radostným vykročením do svátečního dne.

Historie

Slunečnice navazuje na dlouholetý Křesťanský magazín, vysílaný v Českém rozhlase Olomouc od 90. let. S příchodem Radky Rozkovcové v roce 2010 jako nové autorky pořadu, jsme jej chtěli nechat rozkvést do podoby magazínu plného zajímavých rozhovorů, lidských příběhů a vyprávění lidí, pro něž je víra nedílnou součástí života.

Pořad připravují

  • Marie Štěrbová | foto: Khalil Baalbaki
    Marie Štěrbová