Sobotní Noční linka: Můžeme si stáří opravdu užít?

18. září 2021

Máte recept na šťastný život do vysokého věku? Jak na to, abychom si dokázali také stáří opravdu užít? A je to vůbec možné?

Krásné je žít - zpívá nejen Milan Chladil, ale říkají také mnozí lidé seniorského věku, i když maji třeba už hodně přes osumdesát let. Jak na to, abychom se ze života radovali i ve vysokém věku? je to vůbec možné, když už sil ubývá a zdraví neslouží?

Například paní Jana z Olomouce říká: Je potřeba mít plán na každý den, chtít překonávat různé bolístky a vyhledávat to, z čeho se mohu těšit. Co na to říkáte Vy? Máte recept na šťastný život do vysokého věku?

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.