Stavební práce dočasně uzavřely jeden z vjezdů do olomoucké fakultní nemocnice

11. červenec 2024 09:40

Jeden z vjezdů do olomoucké fakultní nemocnice v Hněvotínské ulici je mimo provoz. Důvodem jsou jeho úpravy. Omezení potrvá nejdéle dva měsíce. 

V rámci stavebních prací dělníci vybudují v areálu nemocnice taky nová parkovací místa.

„Současně dochází k tomu, že rozšíříme vnitroareálovou komunikaci. To znamená od vjezdu směrem k teoretickým ústavům, kde bychom chtěli stávající komunikaci rozšířit tak, abychom dokázali nabídnout veřejnosti plnohodnotná podélná parkovací místa a současně dva jízdní pruhy,“ uvádí vedoucí odboru investic zdravotnického zařízení František Valíček.

Jak uvádí Fakultní nemocnice Olomouc na svých webových stránkách, již několik let funguje také vjezd tzv. Hněvotínská 2, který je o několik stovek metrů na stejné ulici výše.

„Nyní je tento vjezd jediným z Hněvotínské ulice, kudy je možné dostat se do areálu FN Olomouc. Dalším je ještě vjezd z ulice I. P. Pavlova,“ píše se ve zprávě na webu nemocnice.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související