Stovky návštěvníků strávily příjemné odpoledne na Obecní veslici v krásném prostředí obce Březsko

22. srpen 2016

Březsko najdete na Prostějovsku nedaleko Konice, kousek od přírodního parku Kladecko. V okolí se zvedají zalesněné stráně kopců, na které jsme měli nádherný výhled z fotbalového hřiště Na Vinohrádku, kde se konala další z Obecních veselic, které pro vás toto léto pořádáme.

Stovky návštěvníků si užily slunečné odpoledne i večer. Na své si přišly i děti, které si zaskotačily na skákacím hradě nebo si nechaly na obličej namalovat obrázek. Také si vyzkoušely střelbu z luku nebo hod sekerou.

Tyto aktivity pro ně připravila skupina historických aktivit EQUES TEMPUS z nedaleké obce Ochoz u Konice. Návštěvníci si prohlédli i historický stan nebo dobové zbraně, či nahlédli do dobové kuchyně a zjistili, jak se kdysi vařívala polévka.

Obecní veselici v sobotu odstartovala svým vystoupením skupiny Alibaba z Olomouce. Zazpívali několik bluesových a swingových písní, ale i své vlastní skladby. Pak následovalo vystoupení folkrockové skupiny Hope Astronaut. Pak na řadu přišlo představení členů skupiny historických aktivit EQUES TEMPUS, kteří předvedli souboje s různými zbraněmi – meče, kopí, sekery a hole.

Obecní veselici v Březsku opět zakončila skupina Atom-Rock ze Zábřehu, která i tentokrát hrála do pozdních večerních hodin. Přes počáteční ostýchavost se nakonec zaplnil i taneční parket. Atom-Rock hráli písně od Kabátů, Jiřího Schelingra, Olympiků, Turba, Katapultů a dalších zpěváků či skupin.

Obecní veselice v Březsku

Občerstvit se mohli nealko i alko nápoji a studeným pivem. A hlavně jsme si pochutnali na pečených makrelách, pečené kýtě a cigáru.

Máme za sebou už třetí týden soutěže Křížem krajem a další Obecní veslici. Teď se těšíme na setkání s vámi v následujícím týdnu na Olomoucku a v sobotu v Mezicích, kde vystoupí folková skupina Freďáci, skupiny Domino a Atom-Rock. Sbor dobrovolných hasičů Mezice připravil dětské sportovní odpoledne a večerní zábavu.