Středeční Noční linka: Jak se zdravíme

4. říjen 2023

I tak běžná věc jako je pozdrav může mít desítky podob. Už jen proto, že jinak pozdravíme blízké přátele, svého nadřízeného, jiný pozdrav zvolíme mezi kamarády vodáky a ještě jinak se ohlásíme do telefonu.

Držíte se striktně pravidel bontonu, čekáte při blízkém setkání na ruku nabídnutou dámou, zdravíte se letmým polibkem na obě tváře jako Francouzi nebo jste snad do svého repertoáru pozdravů zahrnuli i inuitské tření nosem o nos?

O tom, jak se zdravíme můžete zatelefonovat (731 800 900) nebo napsat (e-mail: linka@rozhlas.cz) do dnešní Noční linky s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...