Středeční Noční linka: Kdysi a dnes, aneb jak se stravovali naši předci a jak my

5. srpen 2020

Máte alespoň trochu představu o tom, jak se stravovali naši dávní předci? Co by vám z té jejich stravy vyhovovalo a co nikoliv? Myslíte, že se stravovali lépe než my dnes s našimi obrovskými možnostmi? Jak by se vám líbila třeba syrová strava, myslíte si, že je přece jen zdravější, nebo tepelná úprava je podle vás pro člověka přece vhodnější? A zastáváte názor, že člověk je všežravec a nikoliv pouze býložravec?

Naši dávní i méně dávní předci měli své možnosti a také způsob, jak se stravovali. No a my zase máme neuvěřitelné množství možností, z čeho a co si vybrat a jak se vlastně stravovat. Přesto mnoho z nás stále dělá spousty dietních chyb a zpravidla hlavně proto, že jíme tzv. jen co nám chutná a na co máme chuť. Ale pro naše zdraví to vždy nemusí být ta správná cesta. A jaká je ta vaše? Jíst vše, často a v malých dávkách?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...