Středeční Noční linka: Osudová žena, osudový muž

12. srpen 2020

Měli jste to štěstí, že jste potkali svoji osudovou ženu či osudového muže? Věděli jste hned při prvním setkání, že bude dotyčná osoba pro vás důležitým člověkem na vaší cestě životem nebo jste na to přicházeli postupně? Kdo je pro vás osudovou ženou či osudovým mužem a proč? Kde jste se potkali poprvé? Šli jste spolu životem společně nebo se na čas vaše cesty rozešly?

Femme fatale je přitažlivá a svůdná žena, schopná svým šarmem až nadpřirozeně okouzlit muže a podmanit si je. Je archetypem literatury a umění. V příbězích se objekty jejího zájmu dostávají do nebezpečných, mnohdy až zhoubných situací. Zažili jste i vy něco podobného nebo je realita knižním vzorům velmi vzdálená?

Na vaše příběhy se budeme těšit na čísle 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...