Středeční Noční linka: Věci, kterých se prostě nedokážeme zbavit

15. září 2021

Dnešek je v kalendáři světových dnů zasvěcen úklidu, a tak se společně podívejme na věci kolem nás. Opravdu je všechny potřebujeme? 

Dnešek je v kalendáři světových dnů zasvěcen úklidu a byť je smyslem celosvětového úklidového dne boj proti problému mořskému odpadu a odpadu obecně, nebude možná bez zajímavosti o něco osobnější pohled na naši pořádkumilovnost. Jsou třeba dnes už nefunkční hodiny po babičce nebo polorozpadlé pouzdro na brýle vašeho dědy něčím, čeho se nedokážete zbavit.

A jsou citové důvody i za tím, že nikdy nevyhodíte dávno suchou myrtovou snítku ze svatby vašeho kamaráda nebo účtenku z autopůjčovny, jejímž autem jste kdysi o dovolené brázdili cesty řeckého ostrova?

Schraňujete trofeje z cest a z minulosti? Jakých věcí se (i na celosvětový úklidový den) prostě nedokážete zbavit pak jistě svěříte dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?