Studenti medicíny chtějí upozornit na cukrovku. V Olomouci pořádají Běh proti diabetu

13. listopad 2013

Olomoučtí studenti medicíny chtějí upozornit na problematiku spojenou s cukrovkou. Ve Smetanových sadech proto pořádají Běh proti diabetu. Účastníci si mohou vybrat mezi tratěmi na jeden, nebo na pět kilometrů.

Aktivním pohybem chtějí bojovat budoucí lékaři z Olomouce proti cukrovce. Studenti pořádají v olomouckých Smetanových sadech akci s názvem Běh proti diabetu. Závodníci odstartují 13. listoadu ve tři hodiny odpoledne.

Záštitu nad akcí převzala čtyřicetinásobná mistryně České republiky na různě dlouhých tratích Petra Kamínková, která si svůj život bez běhání neumí představit.

„Tělo je na to zvyklé a myslím si, že kdybych úplně přestala s aktivním sportem, tak by se mi organismus zhroutil. Hlavně bych se cítila hodně špatně. Začalo by mě bolet celé tělo, protože je zvyklé na zátěž. Po sportu se cítím dobře a když nejdu sportovat, tak cítím, že jsem protivná,“ svěřila se Kamínková s tím, že bude sportovat asi až do důchodu.

Registrovat se mohou všichni příchozí u hudebního pavilonu na hlavní promenádě hodinu před startem, tudíž ve dvě odpoledne. Připraveny jsou dvě tratě. Závodníci poběží buď jeden, nebo pět kilometrů.

Problematice cukrovky se věnují také další akce v Olomouci. Dnes od šesti hodin odpoledne přednáší doktor Ondřej Krystyník v Café 87, v Muzeu umění. Zítra v obchodní Galerii Moritz si mohou lidé v rámci světového Dne proti diabetu vyzkoušet píchnutí inzulínu nebo měření krevního tlaku a tělesného tuku.

autoři: min , ako
Spustit audio