Syrové blues osobitého textaře. Jan Fic v Olomouci koncertně představil své nové album Homunkulus

24. květen 2023, aktualizováno

Vyhledávaný kytarář kdysi uspěl i na Blues Alive. Vydal tři alba, jedno lepší než druhé, to poslední před pár týdny. Nejen z něj hrál v Českém rozhlase Olomouc.

Oproti předchozím deskám je novinka mnohem syrovější. „Jak teď hraju sám, tak jsem si řekl, že by posluchači měli dostat na desce to, co potom mohou slyšet na koncertě,“ přiznal Jan Fic.

O kovářově kobyle, která chodí bosa, svědčí přiznání, že přestože má vlastní značku kytar, tak sám žádnou elektriku doma nemá. O to zajímavější bude sledovat, s čím k nám přijede.

Čtěte také

Jan Fic zahrál v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21 ve středu 24. května. Koncert si můžete pustit zpětně prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu nebo poslechnout díky audiozáznamu zde na webu či v aplikaci mujRozhlas.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.