Tělocvičení pro ženy z dob před 100 lety bylo opravdu jiné, než jak je známe dnes

Už je to téměř 100 let, kdy se ženy nechávaly inspirovat časopisy, které už podle svého názvu dávaly čtenářkám jasně najevo, co do jejich života přináší.

Například Šťastný domov. Ten radil, že má žena svému muži žluté prsty od tabáku čistit silným octem. Nebo také to, že skvrny na zubech odstraníme tak, že je budeme drhnout solí.

Časopis se samozřejmě věnoval i udržení štíhlé linie. Nemáš-li času na tělocvičení, hleď, abys toho alespoň při oblékání konala. Oblékej své punčochy a boty ve stoje – toť velice dobrý pohyb, který ale potřebuje návyku a pevné vůle, po čase si opět neusednouti. Také vždy stůj u prací domácích. I to pomůže ti zůstat štíhlá a pružná. Některé rady jsou z dnešního pohledu úsměvné, ale přesto roztomilé.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová