Tisíce fanoušků vítaly v Prostějově tým úspěšných českých tenistů

18. listopad 2013

Prostějov dnes slavil vítězství českých tenistů v Davis Cupu. Zmenšené kopie originální "salátové" mísy přinesli po poledni na centrální dvorec místního tenisového klubu ukázat všichni členové týmu, včetně nemocného kapitána Jaroslava Navrátila. Na kurtu je přivítalo několik tisíc fanoušků.

Skvělou atmosféru si pochvalovali všichni, kteří přišli zatleskat vítězům Davisova poháru. „Bylo to super, já jsem hrála tenis, takže jsem tady ráda tenisty viděla.“ „Úžasné to bylo, super atmosféra, fandily jsme i u televize, já jsem sledovala všechny zápasy,“ dělily se fanynky o příjemné zážitky.

Báječné přivítání v Prostějově si užili i čeští reprezentanti. Nadšení netajil ani jeden z vítězů Davisova poháru Radek Štěpánek:

„To přivítání bylo naprosto fantastické, je to naše tenisové Nagano. Snili jsme o tom a dnes jsme to zažili. Chtěl bych poděkovat všem našim fanouškům, všem lidem, kteří přišli, ale i těm, kteří nám fandili u televize. A i těm, kteří zasypávají můj telefon gratulacemi, kterých tam mám asi 150 a teď na ně můžu těžko odpovídat. Takže všem tímhle moc děkuji a teď už se strašně moc těším, až odletím na dovolenou.“

Finále v Bělehradu nemohl prožít přímo na místě nehrající kapitán českého celku Jaroslav Navrátil, který kvůli nemoci zůstal doma. Skvělou odměnou proto pro něj byla dnešní oslava na domácím centrálním dvorci v Prostějově.

Čtěte také

„Já jsem tohle vůbec nečekal a o to je to příjemnější. Dnes jsem byl v nemocnici, ještě mám trochu potíže s tlakem a pro mě to byly velké emoce, protože takové uvítání čekal málokdo. O to cennější je, že jsme byli v Prostějově mezi svými a bylo to trochu jiné, než loni, kdy jsme byli v Praze. Tam nám fandila celá hala, ale myslím, že takové malé Nagano, jak říká Radek, letos u nás bylo.“

Vybojovat tři vítězství v Davisově poháru by bylo naprosto jedinečné. Tomáš Berdych se ale spekulacemi o příští tenisové sezóně zabývat nechtěl. „Člověk si musí vzít to volno, musí se rozmyslet, zvážit co a jak. Takže to po mně teď opravdu nechtějte,“ dovává Tomáš Berdych.

autoři: min , jam
Spustit audio