O pořadu To byl swing

Pořad podrobně mapuje swingovou hudbu od 20.do 60. let, zejména v USA, s přihlédnutím na evropské a naše interprety.

Pořad je jedinečný svým obsahem, ve kterém autor seznamuje z vlastního archivu ukázkami a životopisnými údaji s velkou většinou interpretů swingové hudby, seřazených dle abecedy a většinou u nás neznámých. Svérázným průvodním slovem autora pořadu a výběrem titulů je určen široké posluchačské veřejnosti všech věkových kategori (ověřeno autorem pořadu). 

Pořad To byl swing vznikl v roce 2002 jako významný dodatek širokého spektra vysílání Českého rozhlasu Olomouc a do současnosti bylo odvysíláno přes 500 jeho dílů.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
čtvrtek 18:04Olomouc

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

  • Alex a host

    Rozhovory s osobnostmi.

  • O Roma vakeren

    Vysílání o Romech pro Romy, ale nejen pro ně… i pro širokou veřejnost.

  • Cesta k uzdravení

    Příběhy medicíny podle skutečných událostí s předními lékaři Česka. Hlavní linkou pořadu jsou příběhy pacientů, jejich cesta k uzdravení pod dohledem ošetřujícího lékaře.

  • Oldies jako na dlani

    Pořad nabízí pohled odjinud. Historická fakta, vztahující se k interpretům i skladbám. Informace, které jinde neuslyšíte.