Tříkrálová sbírka v olomoucké arcidiecézi skončila rekordním výsledkem. Koledníci vybrali bezmála 30 milionů
24. leden 2019
Téměř 30 milionů korun je výsledek letošní Tříkrálové sbírky v Olomoucké arcidiecézi. Více než 17 tisíc koledníků tím stanovilo nový rekord, ten loňský překonali o zhruba 1,5 milionu.
Výtěžek poputuje mimo jiné na domácí hospicovou péči, část peněz získají i lidé v náhlé nouzi. Jednou z nich je i rodina v Šubířově na Prostějovsku, které na sklonku minulého roku vyhořel dům, říká mluvčí Arcidiecézní charity Olomouc Karolína Opatřilová.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Poplatky pro ČRo a ČT jsou přežité, tvrdí Vondráček. Podle Jakoba chce koalice změny, aby ovládla média
-
Jak čeští miliardáři ovlivňují fotbal? Příjmy z reklamy svádí ke špinavým transakcím, říká analytička
-
Žalobci nařídili v případu tragédie v Chorvatsku toxikologii. Tři mrtví jsou z obce na Opavsku
-
Nové kolo rozhovorů mezi Spojenými státy a Íránem má začít v pátek ve Švýcarsku