Trojobal bez vajíček nebo krupice namísto strouhanky? Kuchyňské rady Ivy Hüttnerové

Červené zelí ztrácí při vaření rychle svou barvu. Můžete tomu lehce předejít, když do vody přidáte lžíci octa. Pokud bude navíc jablečný, zelí získá jemnější chuť.

Smažený květák bude křupavější, když při obalování použijete místo strouhanky obyčejnou dětskou krupičku. Mletá skořice pomůže nejen rajské, ale také svíčkové omáčce získat delikátní chuť. Do rajské omáčky navíc můžete přidat i několik voňavých hřebíčků, jako to dělaly naše babičky.

Trojobal můžete zvládnout i bez vajec. Nahradit se dají řídkou kaší z bramborového škrobu a vody. Použít ji můžete jak při obalování masa, tak při obalování zeleniny. Doufám, že i dnešní rady vyzkoušíte.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.