Tvrdá rána chvíli před koncem. Musíme to hodit za hlavu, vyzývá útočník Mory Plášek před zápasy na Hané

19. březen 2023 12:05

Hokejisté Olomouce prohráli i druhý čtvrtfinálový zápas na ledě Pardubic. Východočechům podlehli 0:2 a stejně prohrávají celkově i v sérii. Ta se nyní přesouvá na Hanou, kde se bude hrát v úterý a ve středu.

Hanáci podali ve druhém utkání mnohem lepší výkon, než v tom úvodním a dlouho drželi šanci na úspěch. O tu přišli až dvacet sekund před koncem třetí třetiny, kdy se prosadil pardubický obránce Čerešňák a vstřelil tak vítěznou branku.

Druhý čtvrtfinálový zápas se tomu prvnímu podobal jen málo. Olomoučtí byli pardubickým vyrovnaným soupeřem a rozhodně nepůsobili tak zakřiknutě, jako v pátečním zápasu. Ani jednomu z týmů se ale nedařilo prosadit se a vypadalo to, že zápas dojde do prodloužení. To ale odmítl dvacet sekund před koncem třetí třetiny Peter Čerešňák, který ranou od kruhu propálil gólmana Lukáše.

Měli jsme zmatek v obraně a vyplavala nám tam jeden volný hráč, který to trefil.
Karel Plášek, útočník HC Olomouc, o rozhodujícím gólu Dynama

V tu chvíli u toho byl na ledě i olomoucký útočník Karel Plášek. „Měli jsme zmatek v obraně a vyplavala nám tam jeden volný hráč, který to trefil. Strašně to mrzí, je to velká škoda. Ale nic, musíme to hodit za hlavu a připravit se na další zápas a předvést stejný výkon a vyhrát,“ popisoval Plášek rozhodující moment utkání.

Jak utkání hodnotili Jan Tomajko, trenér Olomouce, nebo Radim Rulík, kouč Pardubic? Poslechněte si pozápasové ohlasy.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

autor: Oto Gutwirth