Univerzita hledá nového rektora

11. červenec 2005

OLOMOUC - Univerzita Palackého hledá nového rektora. Stávající rektorce Janě Mačákové vyprší v lednu funkční období. Jak Českému rozhlasu řekl předseda Akademického senátu Roman Kubínek, do 2. září budou shromažďovat písemné návrhy, poté by se jim měli kandidáti představit a pokud dojde ke shodě, jmého nového rektora bychom mohli znát 19. října.

"Komise, která byla akademickým senátem ustanovena, obejde jednotlivé kandidáty. Volba potom proběhne 19. října. Rektora bude volit jedenadvacet senátorů, z čehož je čtrnáct z řad zaměstnanců a sedm z řad studentů," uvedl Kubínek.

Nový rektor by měl školu spravovat od 1. února poté, co jej do funkce jmenuje prezident republiky. Měla by to být osobnost, která má dobré jméno v tuzemsku i v zahraničí, a která školu více otevře Evropě. "Měl by to být, do jisté míry, i manažer, který dokáže zapojit zaměstnance a studenty do univerzitního života. Měl by to být také člověk, který dokáže univerzitu ještě více dostat do Evropy, oslovit zahraniční studenty, kteří mohou studovat v anglicky akreditovaných programech. Nároky jsou poměrně široké, ale myslím si, že se na univerzitě taková osobnost najde," věří Kubínek.

autor: bam
Spustit audio