Úterní Noční Linka: Co dělá domov domovem?

Co dělá pro vás váš domov, domovem? Je to díky lidem, kteří vás obklopují? Díky rodičům? Díky věcem, ke kterým vás poutají vzpomínky? Díky květinám, které pěstujete? Nebo díky dobré energii, kterou ve svém domově vnímáte? Máte celý život jedno místo za svůj domov, nebo jste se hodně stěhovali a pokaždé jste si museli domov znovu budovat? A lze to vůbec? 

Někteří lidé žijí celý život na jednom místě a už proto se ve svém domově cítí dobře, protože to tam znají od dětství, jiní se stěhovali mnohokrát a pokaždé si domov museli vytvářet znovu. V čem vlastně tkví to kouzlo, které z prostoru, který obýváme, vytvoří opravdový domov, ve kterém se cítíme dobře, rádi se tam vracíme a je to to pravé doma? Dělají domov lidé, nebo osobní věci, nebo uspořádání prostoru, ve kterém žijeme? Například podle starého čínského učení Feng Shui vykouzlíte ze svého domova oázu klidu a spokojenosti správným uspořádáním prostoru kolem vás.
Staré čínské učení radí, jak správně kombinovat barvy, tvar i materiál, abychom se doma cítili opravdu dobře a místo, kde žijeme, mělo správnou energii a bylo opravdovým domovem.