Úterní Noční Linka: Co dělá váš život krásným?

15. březen 2022

Co krásného máte ve svém životě? Nad čím se můžete těšit a radovat? Co krásného kolem sebe i v dnešní době vidíte? Co krásného se vám povedlo vytvořit? Vypěstovat? Vyrobit? Vychovat? Pojďme si dnes povídat o krásnu v našem životě.

Jako úvod do tématu dnešní Noční linky si dovolím nabídnout několi,m citátů. Autorkou prvního je americká spisovatelka Luisa May Alcott: „Schopnost najít krásu v těch nejskromnějších věcech dělá domov šťastným a život krásným.“ Thomas Stearns Eliot, anglický autor 20. století zase napsal: „Dělat užitečnou věc, říkat odvážnou věc, přemýšlet o krásné věci: to stačí pro život jednoho člověka. A americká duchovní učitelka Teal Swan v knize Stíny před úsvitem napsala: „To, co nás dělá nešťastnými, není to, co vidíme kolem sebe. Nejsou to lidé, okolnosti a situace v našem životě. Ne. Jsou to naše myšlenky o tom, co vidíme.“

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.