Úterní Noční linka: Dokázali byste fungovat bez elektřiny a bez plynu?

16. červenec 2019

Jak dlouho byste dokázali ve své domácnosti fungovat bez elektřiny a bez plynu? Kdyby nastal dlouhodobý výpadek těchto zdrojů, co byste dělali? Jak byste se zachovali?

Každý den energetické společnosti řeší kybernetické útoky. Přitom kdyby byli hackeři úspěšní, mohli by způsobit obrovské škody. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost proto začal pořádat tak zvaná kybernetická cvičení pro celý energetický sektor. To první se konalo 19.června a skupina ČEZ spolu se všemi distributorskými společnostmi trénovala ty nejčernější scénáře, tedy, co by se dělo, kdyby se statisícové město ocitlo bez proudu kvůli hackerskému útoku. 

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.