Úterní Noční linka: Věštkyně? Kartářky? Nebo vlastní rozum?

22. říjen 2019

Přivedla vás někdy složitá životní situace ke kartářce, nebo astrologovi? Dáte na jejich rady? Nechali jste si věštit jen tak? A nebo spoléháte pouze na vlastní rozum? Proč nás tolik zajímá budoucnost? Jaký druh jistoty prostřednictvím jasnovidců vlastně hledáme?

Věštění se stalo v Česku hitem. Někteří lidé mají dokonce svého tak zvaně „vrchního" věštce, nebo věštkyni a bez jejich rady by i řada podnikatelů do vážných rozhodnutí nešla. Někteří lidé neváhají zaplatit za jasnovidce i několik tisíc korun měsíčně. Hledají zkrátka pomoc v nejisté životní situaci. Bývají to ale převážně ženy, kdo propadá lákadlům magie a okultismu nejčastěji. Ptají se na zdraví, partnerské vztahy, rodinu, děti a také práci. Proč nás tolik zajímá budoucnost? Jaký druh jistoty vlastně prostřednictvím jasnovidců hledáme?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...