Úterní Noční linka: Zvířata, která nám dávají svou lásku a dělají společnost

1. prosinec 2020

Máte doma psa nebo kočku? Jaké máte s těmito zvířecími kamarády zážitky? Máte raději kočku nebo psa a proč? Jsou pro vás tito němí tvorové domácí mazlíčky? Považujete je za členy rodiny? Co váš pes nebo kočka umí? 

Pořídili jste si domácího mazlíčka proto, abyste měli milého společníka a necítili se osaměle? Splnilo zvířátko vaše očekávání a nebo bylo vaše soužití složitější? Co vám tato zvířata dávají? Dostanou od vás dárek k Vánocům?

Moderátorovi Karlovi Sladkému napsala paní Lola, která se po odchodu milovaného manžela cítila velmi osaměle. Neměla radost ze života, nikam nechtěla, byla sama doma se svými myšlenkami a nebylo jí dobře. Děti se rozhodly pořídit jí společnici - kočku Lízinku. Toto zvířátko si celý život přála, ale nebyla vhodná příležitost.

Líza splnila nad míru její očekávání. V důchodu se paní Lola, která je po těžké nemoci, necítí tak sama. Lízinka jí dává lásku a je i její léčitelkou. Paní Lole dělá kočička dobře i po psychické stránce a naše posluchačka má opět chuť do života.

A co vy? Pořídili jste si psa nebo kočku a co s nimi zažíváte? Jaký je život s kočkou a jaký se psem? Na vaše vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?