Úterý: Pecivál nebo cestovatel
Lákají vás tajemné dálky, cestujete rádi nebo jste raději doma, kde to znáte? Pokud cestujete, tak na vlastní pěst nebo s cestovní kanceláří, která z vás vše vyřídí? Do jakých končin rádi cestujete a proč? Pokud vás cestování neláká, jste rádi doma, jaké činnosti jsou pro vás prioritní? Je to např. zahrada, zvířata, která chováte nebo jiné povinnosti?
Pecivál říkáme někomu, kdo je rád tzv. zalezlý doma, nepotřebuje se neustále někam přemisťovat. Cestovatel je naopak člověk, který se ke svému životu potřebuje pohybovat z jednoho místa na druhé.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.