Uvědomil jsem si dělicí čáru mezi skutečnými neziskovkami a těmi, které se za ně jen vydávají, uvedl Miloš Zeman po návštěvě Olomouckého kraje

28. září 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Prezident Miloš Zeman na tiskové konferenci na Pradědu

Olomouc, Přerov, Šumperk nebo Kojetín – to jsou města, která během své třídenní návštěvy Olomouckého kraje navštívil prezident Miloš Zeman. Zamířil i do několika menších obcí, ve kterých získal při prezidentských volbách značnou podporu. S lidmi debatoval na různá témata domácí i zahraniční politiky. Poslední jeho zastávkou byla hora Praděd v Jeseníkách, kde se vedle hejtmana Olomouckého kraje setkal i s jeho Moravskoslezským protějškem.

Natočili jsme pro vás v závěru oficiální návštěvy Miloše Zemana v našem kraji exkluzivní rozhovor. Zajímalo nás třeba to, na co bude prezident vzpomínat a co ho během cesty po regionu nejvíce zaujalo.

„Co mě zaujalo nejvíc – bylo toho samozřejmě mnoho, velmi si vážím přátelského přijetí, všude, kam jsem přijel, i mávající lidi na ulicích – ale přece jenom v Šumperku Pontis, který obhajoval neziskové organizace a sociální služby, mě nemusel přesvědčovat, protože já to vím. Ale lépe jsem si uvědomil dělicí čáru mezi skutečnými prospěšnými neziskovými organizacemi a mezi těmi, kteří se svým způsobem za neziskové organizace pouze vydávají, označují se za politické neziskovky, a paní redaktorko, co horšího, označují se za takzvané think-tanky. Přitom nejsou ani ‚tanks‘, ani ‚think‘. A na druhé straně si namlouvají, že jimi jsou. Takovým by neměly být poskytovány dotace, ať se živí vlastní prací.“

Poslechněte si celý rozhovor s Milošem Zemanem.

autor: aja
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?