Užijte si osmdesátkovou muzikantskou kvalitu kapely Futurum

26. říjen 2016
Kapela Futurum

Vzpomínka na výsostnou muzikantskou kvalitu 80. let na vás čeká v našem Velkém studiu. V rámci Koncertních střed Českého rozhlasu Olomouc se 26. října představí brněnská skupina Futurum, v jejíž sestavě nemůže chybět Roman Dragoun.

Člen Beatové síně slávy a také Supergroup, kterou sestavili rockoví fanoušci z nejlepších domácích muzikantů žánru, stál u zrodu kapely Futurum v roce 1983. Už před tím zazářil v Progres 2 se svým hitem Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce.

Hned první singl Juliet se stal hitem, přes personální turbulence kapela natočila u Pantonu dvě alba a měla i další velký hit s názvem Zdroj. Na konci 80. let ale Dragoun spolu s bubeníkem dostali lano ze Stromboli a rozpracovaná třetí deska Futura už nevznikla.

První comeback přišel s oslavou 10. výročí vzniku, po další dekádě už se obsazení ustálilo a občasné koncerty jsou pravou muzikantskou radostí. Roman Dragoun přes šest křížků na bedrech neztratil nic z hlasové výjimečnosti a instrumentalisté byli ve Futuru vždy skvělí.

Kapela Futurum

Neváhejte a přijďte si oživit vzpomínky, nebo třeba i objevit zajímavou hudbu z dob, kdy jste museli umět a počítače za vás nic neupravovaly. Vstupné je 50,- Kč a byť koncert vysíláme živě na YouTube, být přímo u toho je k nezaplacení.