V 82 letech cvičí, organizuje zájezdy a raftuje. Život si užívám naplno, usmívá se Jiřina Vepřeková

Dělá lektorku a civičitelku tradičních čínských cvičení, raftaří, organizuje turistické zájezdy a hlavně je to velká velká bojovnice. To je 82letá Jiřina Vepřeková z Olomouce.

O době covidové prakticky nevěděla. Jejím heslem totiž je věta: Žádné zprávy v televizi, žádné tiskoviny, žádné strašení, ale rostliny, zvířata, slunce, zkrátka radost ze života. Říká, že největším nepřítelem člověka není virus, bacil, ale strach, kterým se necháme pohltit.

Celým životem ji provází rlzné typy cvičení. „Každý z nás má minimálně deset minut denně na to, aby pro sebe něco udělal. Stačí si napsat na papír, jak vypadá jeho 24 hodin. Nemusíme chodit do posilovny, stačí obyčejná chůze,“ nabádá nesmírně vitální žena.

„Každý z nás má minimálně deset minut denně na to, aby pro sebe něco udělal.“
Jiřina Vepřeková z Olomouce

V roce 2016 se tato žena „potkala s tmou“. Prožila dobrovolně celý týden zavřená v místnosti bez světla. A zážitky z toho byly opravdu mimořádné. Jaké konkrétně? A jaký má Jiřina Vepřeková recept na spokojený seniorský život i v současné náročné době? 

Poslechněte si celý rozhovor s Jiřinou Vepřekovou, která byla hostem Zory Ježkové v pořadu Větrník.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

autor: zos
Spustit audio