V Anglii se doktorka Barbora Janošková stala létajícím veterinářem

Doktorka Barbora Janošková
Doktorka Barbora Janošková

Co to znamená být létajícím veterinářem? Musíte o veterině vědět úplně vše a zvládnout záskoky v krizových situacích na kterémkoliv veterinárním pracovišti ve Velké Británii.

Takovou krizovou veterinářkou je právě Barbora Janošková. Láska ke zvířatům ji provází od dětství, kdy jí nazývali „psí mámou“. Už jako dítě měla na svém kontě zachráněné kočky, ježky a další drobné tvory. Veterina tedy byla při výběru povolání jednoznačná volba a posléze i touha ordinovat v angličtině právě v Británii. Cesta ale byl velmi složitá a mladá doktorka zažila i půl rok umývání podlah a klecí na britské veterinární klinice. Dnes ale nelituje a říká: „Vše, čím jsem prošla, mi něco dalo. Na každé klinice jsem zachránila zvíře, nad kterým ostatní lámali hůl. A každé z těch zvířat mi do života něco přineslo.“

Jací jsou Britové jako chovatelé a milovníci zvířat? Jak vypadají běžné veterinární kliniky v Anglii? A liší se tamní léčebné postupy od těch našich? Poslechněte si celý rozhovor s veterinářkou Barborou Janoškovou.