V Českém Dubu chystají Bugrfest. Myslíme si, že bude, doufá starosta Jiří Miler

Podještědské muzeum, Johanitská komenda nebo zrestaurovaný, téměř 500 let starý dům, na který se po více než 100 letech vrátil nápis Česká beseda. To jsou oblíbená místa v Českém Dubu, která po dlouhé pandemické odmlce čekají na první návštěvníky. Co se ve městě chystá, na to se Iveta Kalátová zeptala starosty města Jiřího Milera z Nezávislého sdružení občanů.

Jednou z akcí, kterou mají v Českém Dubu v brzké době v plánu, je hudební festival Bugrfest. Konat by se měl v sobotu 19. června.

„Samozřejmě, pokud by se situace zhoršila, tak je rada města připravena ho zrušit. Spíše si ale myslíme, že bude. Takže se nebojte, přijďte, máme tam dva hektary, budeme sedět deset metrů od sebe a pivo si budeme přidávat v rukavicích,“ se smíchem pozval Jiří Miler na tradiční festival. Vystoupit tam mají například kapely Adaptace, Waldovy Matušky nebo Jiří Schellinger Memory Band.

Čtěte také

Řeč byla i o tom, jak se pandemie dotkla Českého Dubu a jak se z ní městečko vzpamatovává. Starosta Jiří Miler připomněl také osobnost Tomáše Edela, který stál za významnými objevy středověkých dějin Českého Dubu a přidal tipy pro turisty, co je ve městě zajímavého. Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.