V Olomouci se rozsvítil vánoční strom, jmenuje se Polárka
Vánoční strom v centru Olomouce se jmenuje Polárka. Radnice vybrala název, který vymyslel žák páté třídy základní školy Zeyerova Jakub Chlup. Slavnostnímu rozsvícení přihlíželo včera zaplněné Horní náměstí. V rámci zahájení tradičních vánočních trhů zahrály hudební skupiny a lidé si také mohli užít světelnou show.
Olomoucké vánoční trhy pokračují dnes programem pro děti. V podvečer už začne fungovat Ježíškova pošta, kde si mohou děti namalovat přání nebo vyrobit dárek. Od 18 hodin se na Horním náměstí bude také promítat pohádka Tři oříšky pro Popelku.
Program vánočních trhů pokračuje až do 23. prosince, každý den je tematicky zaměřen. "Pondělky jsou určeny pro studentskou scénu, úterý jsou folková, pátky jsou vyčleněny pro známější skupiny z celé republiky. Můžu jmenovat koncert Petry Janů, Pavla Bobka a Kamila Střihavky," uvedl pořadatel vánočních trhů v Olomouci Pavel Spálený.
Blanka Mazalová
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Navalnyj se vrací do Ruska. Letiště hlídá policie, opozičnímu lídrovi hrozí zatčení po přistání
-
Chlíbek o nové mutaci koronaviru: Britové více sekvenují. Kdybychom to dělali taky, odhalíme ji dříve
-
ONLINE: Očkování nebylo připravené, dále zatížilo nemocnice, řekl šéf lékařské komory Kubek
-
Vláda příští týden projedná otevření papírnictví, mohla by řešit i přesun do 4. stupně PES, řekl Havlíček