V olomoucké ZOO budují nové pavilony
OLOMOUC - Nový pavilon jihoamerických zvířat začnou v těchto dnech budovat v Zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce. Jak upřesnila tisková mluvčí Hana Labská, další atrakci najdou návštěvníci na místě bývalého pavilonu hyen...
"Tento nevyhovující pavilon bude zrekonstruován a na jeho místě vznikne opravdu moderní stavba odpovídající potřebám zvířat. Plánujeme, že v ní budou žít jihoameričtí savci - mravenečník velký a mravenečník čtyřprstý, pásovec štětinatý, budou tam i opice kotulové veverovití. Byli bychom rádi, kdyby pavilon mohl být otevřen 1. října," prozradila Českému rozhlasu Labská.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Projevil určitou míru polepšení.‘ Soud ve verdiktu vysvětluje, proč Feriho propustil z vězení
-
Rusko může na NATO zaútočit v roce 2029. Připravujeme ozbrojené složky i IT systémy, říká německý generál
-
Brno, bude plno. Hotely jsou díky MotoGP obsazené i přes násobně vyšší ceny, plní se také kempy
-
Austrálie zaskočila Turecko a vyhrála 2:0. Skoti slaví historickou výhru, Brazílie remizovala s Marokem