V Přerově a jeho městských částech už chystají vánoční světelné dekorace. Co bude letos nového?

7. listopad 2023 07:45

Světelné dekorace ve tvaru sněhových vloček nebo sněhuláků už zdobí některá města a obce v Česku. S vánoční výzdobou ulic začali taky pracovníci technických služeb v Přerově. Obyvatele a návštěvníky města tentokrát čeká několik novinek.

V Přerově a jeho městských částech už pracovníci technických služeb chystají vánoční osvětlení

Vinary, Lýsky, Popovice nebo Žeravice. Po místních částech budou pracovníci technických služeb postupně zdobit i centrum Přerova. Letos chtějí premiérově osadit také kruhové objezdy ve městě.

Novinkou letos budou i vánočně osvětlené autobusy a kašny. A to led svítidly. „Méně úsporné jsme už dávno vyměnili, takže už asi třetím rokem svítíme jenom ledkovými svítidly. Je to jednak úspornější, ale také je u nich vyšší životnost,“ zmiňuje mi Robert Goda, který má celou akci na starosti.

Magistrát na nákup osvětlení letos uvolnil 3 miliony a 670 tisíc korun. Vánoční strom se na centrálním náměstí T. G. Masaryka rozsvítí v neděli 3. prosince.

Kompletní reportáž si poslechněte ve výše přiloženém audiu.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio