V Prostějově stále nezačaly opravy Kulturního a společenského centra, ani stavba nového bazénu. Přitom to měly být priority

27. září 2023 09:50

Obyvatelé Prostějova dál čekají na opravu Kulturního a společenského centra a stavbu nového bazénu. V komunálních volbách před rokem přitom politici slibovali, že obě investice považují za svou prioritu. Objevily se i v programovém prohlášení vládnoucí koalice hnutí ANO, ODS a Pévéčka.

„Vidíme zde předsálí, klasický vstup a šatny, které jsou poplatné v době stavby. Je potřeba je vyřešit,“ popisoval už dříve náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal z hnutí ANO stav Kulturního a společenského centra.

Vedení města slibovalo kompletní opravu budovy z 80. let. „Za tím jsou různé prostory, které je potřeba využít pro komerční anebo kulturní vyžití,“ dodal Rozehnal.

Město nedosáhlo na dotaci

Letos na jaře ale vedení města nedosáhlo na dotaci. Rekonstrukce by podle Rozehnala stála stovky milionů korun. Nakonec tak město pravděpodobně investuje jen do rekonstrukce sociálního zařízení a nové protipožární ochrany.

Postup kritizuje opozice. „Je to promarněná šance. Měla by se v každém případě udělat architektonická studie, abychom věděli, co s tím, protože jedině tento postup dává kvalitní řešení,“ zmiňuje Aleš Matyášek za uskupení Narovinu.

Oprava bazénu? Pět minut po dvanácté

Podobně poukazuje i na další slibovanou investici, krytý plavecký bazén. Ten jediný současný v městských lázních podle Matyáška, který je současně předsedou prostějovské Tělovýchovné jednoty a trenérem plavců, dosluhuje.

„Obávám se, že už jsme pět minut po dvanácté. Doufám, že nedojde k nějaké katastrofě, že by se tam něco pokazilo, a lázně nebyly provozuschopné. Snad to vydrží. Pokud by se lázně zastavily, byla by ohrožena výuka, sportovní příprava, kondiční příprava, veřejnost a tak dále,“ říká Matyášek.

Prosazuje stavbu padesátimetrového bazénu. Podle Rozehnala ale vedení města plánuje o polovinu menší bazén. Důvodem jsou finance.

Jak by měl bazén vypadat? Kde se vedení města inspirovalo? A kdy bude hotova nová studie? Poslechněte si kompletní repotáž Barbory Taševské.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio