V rámci příprav na Silvestra má pro vás Iva Hüttnerová několik osvědčených receptů, které se budou po oslavách hodit

Dnes mám pro vás v rámci příprav na Silvestra několik opravdu dobrých rad.

Bude se jíst a pít a to může zanechat nepříjemné následky. Na pálení žáhy je výborná jedlá soda. Lžičku nasypte do sklenice vlažné vody, přidejte pár kapek citrónu a vypijte.

A pokud nepomůže ani to, udělejte si skořicový čaj. Stačí trochu mleté skořice zalít horkou vodou a nechat 5 minut louhovat.

Zapomenout nesmím ani na ty, kteří vypijí o několik skleniček víc, než je zdrávo. Takový poctivý kuřecí vývar je v těchto situacích učiněný zázrak, stejně jako mátový nebo heřmánkový čaj. Snad ale tyto staré a osvědčené recepty nebudete potřebovat.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.