V sobotu vysíláme živě z Javorníku, zastavte se v našem stánku

5. květen 2017

V sobotu 6. května se budou redaktoři Českého rozhlasu Olomouc hlásit z Javorníku z festivalu Folkmáj. A v 13:00 hodin na náměstí v Javorníku odstartuje živé vysílání.

Přijďte se dnes mezi 11:00 a 17:00 hodinou setkat na náměstí v Javorníku s našimi redaktory. Vyzkoušíte si pravidelnou soutěž Českého rozhlasu Olomouc Hřebíky.

Na náměstí pod zámkem Jánský Vrch se koná Folkmáj - folklorní festival lidových písní a tanců, gajdošů - dudáků a dalších lidových nástrojů nejen národnostních menšin v ČR. Uvidíte vystoupení německého Thráckého tanečního lidového souboru ze Stuttgartu nebo hudebníků z Pendalofu ze severního Řecka Gajdoši.

Také vystoupí hudební skupina Páni času z Bratislavy, hudební a taneční soubor řeckých tanců Evros z Javorníku, ze Starého Hrozenkova přijedou Gajdoši z Kopanic.
Na náměstí bude také řemeslný jarmark.

Posluchači, kteří nemají možnost přijet přímo do Javorníku, nepřijdou zkrátka. Právě Mirek Kobza a Aleš Spurný se během dne budou hlásit do vysílání se zajímavými reportážemi z různých míst v okolí Javorníku. Aleš Spurný se ozve přímo z Javorníku z festivalu. a bude moderovat celou hodinu živého vysílání, kam si pozve své hosty, Mirek Kobza zase něco poví o hoře Travná nebo od Tančírně v Račím údolí.

A ve 13:00 hodin začne přímý přenos Českého rozhlasu Olomouc s Alešem Spurným. Během této hodinky si poslechneme vyprávění o Řecké obci, o zámku Jánský Vrch nebo tipy na výlety v Javorníku.

Přijďte se v sobotu podívat, jak probíhá živé vysílání a strávit den s Českým rozhlasem Olomouc v Javorrníku.