V Šumperku vzniknou nové květnaté louky. Útočiště na nich naleznou i včely samotářky
14. září 2019
Šumperku přibudou další trvalkové louky. Vedení města pro výsadbu vybralo celkem čtyři lokality. Pracovníci města začnou záhony zakládat ještě letos na podzim.
„Květnatá louka vznikne například ve Dvořákových sadech. Tu chceme založit ještě letos na podzim. Do této lokality bychom rádi umístili i úly pro včely samotářky,“ říká mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tichá operace vlády. Istanbulská úmluva padá pod stůl, Babišův neoblíbený úřad nedostane dotaci
-
‚Neviditelná‘ krizová linka dostala od státu 22 milionů na navýšení kapacit. Podle resortu stačilo požádat
-
Trochu Beyoncé, trochu Menšík, 100 % miss sympatie. Fenomén Ewa, vládkyně popu se silným vzkazem
-
Boj s oligarchií obnovuje pocit spravedlnosti. Není za tím ekonomická racionalita, říká maďarský ekonom