Ve Svitavách můžete být Do větru! Máme hudební pozvánky i nové klipy

10. září 2019

Svitavská skupina Do větru natočila krásné a hudebně pestrobarevné album s názvem V řece velkých ryb. V tomto dílu Folkových pohlazení zazní několik písní, které můžete vzít i jako pozvánku na křest do Svitavského klubu Tyjátr 20. září 2019 od 20 hodin.

Tradiční trampský festival Jizerská nota se letos uskuteční 27.-28. září v autocampu Hejnice v severních Čechách. Mezi lákadly v programu patří jména jako Pavel Žalman Lohonka, Petra Šany Šanclová, Terakota, Bezefšeho, Monty, BG bazar a další.

Na Youtube jsou k vidění nové videoklipy žánrových skupin Epy de mye (k titulní skladbě chváleného nového alba Milé děti) a také od legendární formace Ag flek (k singlu Chmýří z loňského alba Podnohama zem) s úžasnou vizualizací výtvarnice Bau Benčíkové.

V kalendáriu folkových osobností zazní písně v podání Roberta Křesťana, Pavla Bobka, Pavla Brümera a Ivana Huvara se skupinou Folkteam.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.