Ve Vernířovicích natáčel Radim Novák svůj film Kančí les, premiéra bude na podzim

Radim Novák
Radim Novák
0:00
/
0:00

Příběh svého filmového debutu Kančí les umístil Radim Novák do krajiny, kterou má rád. Od 80. let jezdí do Vernířovic na chalupu a je přesvědčený, že s místními splynul. „Ten kraj má v sobě zvláštní tajemno, neopakovatelnou atmosféru a úžasnou přírodu navrch.“

Kamarády z obce Radim Novák samozřejmě využil, takže je v Kančím lese uvidíte vedle herců Národního divadla Brno Michala Bumbálka, Pavla Doucka a Barbory Goldmannové.

Kančí les má motto spravedlnost je bába slepá. Stěžejním tématem příběhu je pomsta. A zamyšlení nad tím, jestli má člověk právo použít známé oko za oko, zub za zub.

Radim Novák miluje film od dětství a vždycky chtěl do této branže proniknout. Na scenáristiku a dramaturgii se hlásil na FAMU i JAMU. Z různých důvodů to nevyšlo, a tak nakonec vystudoval Dramatické studio při Severomoravském divadle v Šumperku. Je členem Divadelního spolku Frída Martina Trnavského, znáte ho z filmů Vratné láhve, Bobule nebo Tchýně a uzený a ze seriálů Krejzovi, Dáma a Král nebo Četníci z Luhačovic.