Vedení Olomouce odměnilo mladého boxera, který při jarní vlně koronaviru pomáhal seniorům bez ohledu na své finanční potíže. Pomáhat chce dál

26. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy boxer Petr Řezníček

Pomáhat druhým. Tímto heslem se řídí mladý boxer z Olomouce Petr Řezníček. Při jarním nouzovém stavu rozvážel seniorům nákupy, v září uspořádal benefiční akci boxerů pro onkologicky nemocné děti. Vedení olomoucké radnice ho teď ocenilo mimořádnou cenou v rámci ankety Sportovec Olomoucka. Petr Řezníček plánuje, jak dál pomáhat v koronavirové době. Svoje sportovní plány upíná ke světovému šampionátu. 

„Lidé mi prostě volali a snažil jsem se toho za den stihnout co nejvíce. Bylo to náročné,“ vzpomíná na loňské jaro Petr Řezníček. Vstával v šest, spát chodil kolem půlnoci. V batohu roznášel potraviny každému, kdo se na něj obrátil. „Do toho batohu se mi vešlo zhruba 20 až 25 kg, a roznesl jsem jich denně třeba deset,“ pokračuje Řezníček.

Roznesl tuny potravin do stovek domácností. Denně nachodil až 25 kilometrů. Jako sedmnáctiletý totiž neměl loni řidičský průkaz. „Chodil jsem dva nebo tři dny pěšky, potom mi pomohl bratranec s autem,“ říká. Na peníze se neohlížel. Pomoc platil i z pojistky na zlomenou ruku, kterou v tu dobu dostal. Jeho účet mu tehdy hlásil tisíce korun v mínusu. Důležitější ale byl prý pro něj pocit, že je užitečný i reakce lidí. „Někteří měli až slzy v čích, že na ně někdo myslí. Někdo už třeba neměl rodinu, nebo se o něj nestarají. Dali jsme jim nákup a chvilku jsme si povídali. Měli radost, že si na ně někdo vzpomněl,“ popisuje boxer.

Na podzim pak zorganizoval benefiční boxerskou akci. Pro onkologicky nemocné děti na ní Petr Řezníček vybral 33 tisíc. „Myslím, že by ten box měl být víc vidět a mělo by se pomáhat. Takže jsme spojili příjemné s užitečným,“ přibližuje Řezníček.

Osmnáctiletý boxer v těžké váze má i sportovní plány. „Pokud se mi povede nějaká kvalifikace, tak bych mohl v dubnu odjet na mistrovství světa, což by byl vrchol mé juniorské kariéry. Potom bych šel boxovat extraligu, pokud se na jaře rozvolní opatření,“ uzavírá boxer.

Na jaro plánuje Petr Řezníček i další benefiční akci, při které chce propagovat box a bojové sporty.

autor: bam
Spustit audio