Velké rekonstrukce a menší opravy pokračují na silnicích v Olomouckém kraji i o prázdninách. Řidiči se proto musí připravit na řadu uzavírek

2. červenec 2021

Dálnice D46 a D35 svedené do jednoho pruhu, ale taky objížďky obcí, ve kterých dělníci pokládají kanalizační rozvody. I o těchto prázdninách čeká na řidiče na cestách po Olomouckém kraji řada částečných i úplných uzavírek, které je můžou zdržet. Stavební firmy pracují na desítkách míst.

„Prostějov má letos hodně dopravních akcí. Sešli se nám akce správy silnic a dálnic, která se týká dálnice D46, kde probíhá rekonstrukce obrovského rozsahu, včetně mostu, a samozřejmě do toho se nám dvakrát zpozdila rekonstrukce ulice Vrahovické,“ popisuje Jiří Rozehnal, náměstek prostějovského primátora z hnutí ANO.

Kromě toho cestáři tento týden na celé léto uzavřeli také výjezd z města směrem na Kostelec na Hané. „Vzhledem k tomu, že nastane taková ta okurková sezona, tak předpokládám, že dopady budou minimální. Proto jsme směřovali po dohodě s těmi dotčenými společnostmi tu uzavírku právě na letní měsíce,“ doplňuje Rozehnal.

Komplikace můžou řidiči očekávat ve všech okresech. Například na Konicku nebo Olomoucku se pracuje hned na několika místech. Například v Laškově, Ochozi a Olbramicích staví kanalizaci. V Kozlově, Velkém Újezdu a Medlově cestáři opravují silnice. „Je to tím, že Správa silnic ty stavby povolí, když jsou na to klimatické podmínky, které jsou v létě,“ říká Ladislav Jedlička, nezávislý starosta Laškova, do kterého přes prázdniny můžou kvůli uzavírkám vjet jen místní obyvatelé.

Opravy se nevyhnou ani dálnicím. Ředitelství silnic a dálnic dál opravuje takzvanou hanáckou estakádu u Prostějova, tento týden se silničáři pustili i do odvodnění dálnice D35 u sjezdu do Litovle. „Pracovat máme v plánu pouze na krajnici a v pravém pruhu ve směru do Mohelnice, tudíž řidiči projedou kolem této stavby levým pruhem. Směr Olomouc zůstane úplně nedotčený,“ popisuje mluvčí ředitelství Jan Rýdl. Opravy potrvají až do konce prázdnin.

Silničáři také oznámili, že ve vybraných dnech na začátku prázdnin omezí v zájmu zachování plynulosti dopravy údržbu komunikací.

autor: tas
Spustit audio