Veselice s Českým rozhlasem Olomouc, šermířský turnaj, hody i benefiční koncert. První srpnový víkend bude nabitý

5. srpen 2022

Víkend v Olomouckém kraji bude plný zajímavých akcí. Podívejte se na výběr našich tipů. 

Tradiční veselice s Českým rozhlasem Olomouc odstartuje v sobotu odpoledne v Senici na Hané. Moderátorem a nejen tím celé akce bude kolega Mirek Kobza. Těšit se můžete na vystoupení skupin Madalen, Wilsne! a večer završíme rockovou zábavou s kapelou Atom rock. Akce se koná ve spolupráci s místním rybářským spolkem. Připraveno bude výborné občerstvení a tombola. Těšíme se na vás!

Do Lipníku nad Bečvou v pátek míří sportovci. Zúčastní se tam Lipenské výzvy neboli Evropského poháru v jízdě na koloběžkách. Součástí třídenního programu, který začíná dnes v 16 hodin na stadionu, je i sobotní závod pro veřejnost a minizávod pro děti na koloběžkách a odrážedlech. Začíná ve 14:20 v Osecké ulici. 

Svatovavřineckými hody dnes ožije centrum Přerova. Program zahájí v pět hodin odpoledne koncert Věry Špinarové, po ní vystoupí kapela Kern a zpěvák Petr Kolář. V sobotu si na slavnostech příjdou na své příznivci hudebních skupin Šediváci, Kameron, Mňága a Žďorp nebo Arrhytmia. Hudební program organizátoři chystají taky na neděli, kdy se v centru města uskuteční i historický jarmark. Oba víkendové dny se hody budou konat od deseti hodin dopoledne. 

Prostějovský zámek od pátku dneška country hudební festival Profest. Dnes na nádvoří vystoupí od šesti hodin odpoledne kapely Strejda Bábek band a Goodwill bluegrass band. V sobotu posluchače čeká od 13 hodin dalších osm kapel. 

Jak naši předkové vyráběli papír si budou moct v sobotu a neděli vyzkoušet návštěvníci Velkých Losin na Šumpersku. Program, který začíná oba víkendové dny v devět hodin ráno, pro ně připravili pracovníci tamní ruční papírny. 

A Netradičně ve večerních hodinách si můžete v sobotu prohlédnout ve Velkých Losinách také zámek. Návštěvníky tam budou čekat prohlídky s baterkami. Pokud dorazíte, uvidíte nejstarší interiéry zámku, zámeckou kapli a márnici. Prohlídky se konají od 19 do 21 hodin každou půlhodinu. Nutná je rezervace předem. A s sebou si nezapomeňte vzít vlastní baterku.

Plumlovský zámek obsadí v sobotu a neděli šermíři, tradiční řemeslníci nebo členové historického divadla. Vystoupí tam na akci s názvem Šermířský víkend. Chybět na ní nebude ani brašnářská dílna, ukázky hrnčířství, ukázky výcviku dravých ptáků, dobový tábor či netradiční prohlídky hradních sklepů. Program začíná oba víkendové dny o půl desáté dopoledne. 

Vystoupení šermířů, řemeslný jarmark, historické tance či středověký turnaj na koních si můžete o víkendu užít taky na bouzovském hradě. V sobotu akce s názvem Bouzovský mumraj začíná o půl jedenácté dopoledne, v neděli od 11:30:  

Rušno bude v sobotu i v Jeseníku na Masarykově náměstí. Ve dvě hodiny odpoledne tam začne akce Jeseník se baví. Oslavu léta, pohody, dobré muziky doplní hvězdy českék hudební scény jako je Bára Basiková, Kamil Střihavka, Michal Pavlíček nebo a skupina O5 a Radeček. 

Spojit příjemné s užitečným můžete v sobotu v Náměšti na Hané na Olomoucku. U tamní kapličky se bude od čtyř hodin odpoledne konat benefiční hudební festival s názvem Parcifal fest. Jeho výtěžek organizátoři věnují na podporu dětí se zdravotním handicapem. 

Příznivci cyklistiky se můžou v neděli vypravit na další výlet Litovelským Pomoravím. Trasa dlouhá 35 kilometrů tentokrát vede přes Náklo a Náměšť na Hané. Sraz účastníků je ve dvě hodiny odpoledne před infocentrem v Litovli. 

Na Rytířskou pohádku můžete vzít v neděli své děti do Smetanových sadů v Jeseníku. Představení letního divadla začíná ve tři hodiny odpoledne.  

Spustit audio