Víkend plný akcí. V Olomouckém kraji se nudit nebudete

22. říjen 2021

Podzimní víkend nemusí být jen relax s knížkou a šálkem čaje. Pestrá nabídka akcí je toho důkazem. Podívejte

Jesenicko

Na tradiční podzimní koncert olomoucké Moravské filharmonie si v pátek večer můžete zajít do jesenických lázní. Začíná v 19 hodin v kongresovém sále a zazní na něm slavné melodie z českých filmů. 

Ve Smetanových sadech v Jeseníku se sejdou v neděli běžci všech věkových kategorií. V deset hodin dopoledne tam odstartuje tradiční běh do vrchu o trofej Zlatého chlumu. Pro nejmenší závodníky organizátoři chystají závod v areálu parku. Tak pokud máte čas a chuť se protáhnout, určitě dorazte. 

Na pohádky o třech čunících, červené Karkulce a o slepičce a kohoutkovi můžete vzít v neděli své děti do kulturního domu v Javorníku. Představení začíná v 15 hodin a s maňásky ho odehrají členové javornického ochotnického spolku. 

Olomoucko

Posezení u cimbálu si můžete vychutnat už v pátek večer v klubovně obecního domu v Lužicích. Pokud dorazíte, můžete se těšit nejen na cimbálovou muziku Pavla Kordíka, ale taky na ochutnávku moravských vín. Začátek akce je v 19 hodin. 

Vlastivědná společnost muzejní v Olomouci zve všechny zájemce na exkurzi do kostela Zvěstování Panny Marie a kláštera kapucínů na Dolním náměstí. Začátek je v sobotu v devět hodin ráno. 

Pokud se rádi bojíte nebo máte pro strach uděláno, tak si v neděli určitě zajděte na Halloweenskou párty v Moravském Berouně. Začíná ve tři hodiny odpoledne v kinosále výchovně vzdělávacího centra.

Prostějovsko

Potřebujete se zbavit starých autodílů, vraků aut a motorek, jízdních kol, koloběžek, plakátů, časopisů, vlaječek či jiných sběratelských kousků? Anebo máte zájem o věci z druhé ruky? Pokud ano, pak si určitě zajděte na sobotní motoristickou burzu v Prostějově. Začíná v osm hodin ráno na parkovišti před hypermarketem Tesco. 

Na prohlídky strašidelného sklepení s oživlými halloweenskými postavami můžete vzít v sobotu své děti na zámek Plumlov. Chybět nebude ani halloweenský kvíz, malování na obličej, podzimní dílna a soutěže. Akce začíná v jednu hodinu po poledni. Kostýmy dětí i dospělých jsou vítány, vzkazují organizátoři. 

Akci Den stromů pořádají v sobotu od devíti hodin ráno na náměstí T. G. Masaryka v centru Prostějova ochránci přírody. K vidění na ní bude výstava o stromech či zvířata ze záchranné stanice. Návštěvníci se taky budou moct zapojit do tvořivých dílen. 

Přerovsko

Příznivce hudby zveme do přerovského zámku na komorní vystoupení klasického dechového tria. Koncert začíná v sedm hodin večer a zazní na něm například hudba Wolfganga Amadea Mozarta. 

Pokud máte rádi pohyb a přírodu, neměli byste v sobotu chybět na hranickém horském běhu. Start je ve 12 hodin u sokolovny. Pro muže organizátoři připravili dvanáct kilometrů dlouhou trať, ženy poběží 6,3 kilometru. 

Na pohádku O perníkové chaloupce můžete vzít v neděli své děti do Loutkového divadla Kašpárek v Přerově. Představení začíná ve dvě a ve čtyři hodiny odpoledne. 

Šumpersko

Tato pozvánka je určené především ženám. Vypravit se můžou v sobotu do herny rodinného centra Vikýrek ve Vikýřovicích na workshop, na kterém se naučí šít kosmetické taštičky a peněženky na mince. Akce začíná v devět hodin ráno.

Na tradiční drakiádu můžete vzít v sobotu své děti do Postřelmova. Začíná ve dvě hodiny odpoledne na fotbalovém hřišti. Pokud dorazíte, čekat vás bude překážková dráha, nejrůznější dračí stanoviště, malování na obličej a v případě příznivého počasí taky ukázky létání modelů letadel a vrtulníků. 

Kulturním domem v Loučné nad Desnou bude znít v sobotu jazzová hudba. Konat se tam bude od šesti hodin odpoledne tradiční memoriál Boba Steinera. Na přehlídce vystoupí Old Time Jazzband a Originální pražský synkopický orchestr. 

Spustit audio