Vrchní soud v Olomouci odsoudil Petra Golu na 22 let za brutální vraždu manželky

14. srpen 2013

Výjimečný trest ve výši dvaadvaceti let udělil Vrchní soud v Olomouci Petru Golovi za brutální vraždu své ženy. Čtyřicetiletý muž z Pržna na Frýdecko-Místecku svou ženu dlouhodobě týral a loni v červenci ji ubil.

Poté ji ještě čtyři dny ponechal v ložnici jejich domku, kde žily i čtyři děti, které společně vychovávali. Následně ji ukryl v kotelně a uprchl. Vrchní soud potvrdil klasifikaci jeho činu jako výjimečný, i když mu snížil původní trest o osm let.

„Jsou splněny všechny podmínky pro udělení výjimečného trestu ve výši 20 až 30 let. Na druhé straně není důvod, aby se ukládat trest na horní hranici. Podle našeho názoru, s ohledem na charakter obžalovaného, okolnosti celého případu je na místě ukládat dvaadvacetiletý trest do nejpřísnější věznice,“ uvádí mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyallosi.

Podle Angyallosiho se jedná o dva zločiny a jeden přečin. Odsouzený páchal trestnou činnost dlouhodobě, ohrozil výchovu čtyř dětí – i z toho důvodu soud přistoupil k takto přísnému trestu.

Čtyřem dětem, které vychovával se svou ženou, a dalším pozůstalým má navíc vyplatit odškodné v celkové výši dva milióny tři sta tisíc korun

autor: min
Spustit audio