Vychutnejte si s námi Pochoutkové jaro a vyhrávejte

1. květen 2020

Vychutnejte si s námi Pochoutkové jaro a vyhrávejte po celý květen v našem vysílání knížky Pochoutkový rok obsahující 120 tradičních rodinných receptů na vynikající domácí jídla.

Až uslyšíte v našem vysílání výherní zvuk vytáčejte naši studiovou linku 221 555 444. Třetí volající si s námi zahraje o knížku Pochoutkový rok a navíc postoupí do velkého závěrečného slosování o kuchařský kurz pro dvě osoby Pochoutky české kuchyně s šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem.

Pozorně poslouchejte po celý květen vysílání Českého rozhlasu Olomouc a vyhrávejte pochoutkové ceny, které potěší. Soutěžíme každý den od pondělí do pátku a začínáme už 1. května.

Přihlaste svůj tradiční rodinný recept do nového ročníku Pochoutkového roku! Pochlubte se svým osvědčeným rodinným receptem, který se u vás předává z generace na generaci, a vyhrajte nové vybavení do kuchyně v celkové hodnotě 100.000 korun. Recepty lze posílat prostřednictvím webu Pochoutkového roku.

Kuchařka Pochoutkový rok
autor: Český rozhlas Olomouc
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.