Výživa seniorů by měla být vyvážená a kvalitní, zdůrazňuje MUDr. Dalibor Pastucha

29. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Caesar salát, zdravá výživa, dieta, zelenina, krutony, kuřecí maso, ilustrační foto
0:00
/
0:00

Základ správné výživy tvoří tři Pé - pravidelnost, pestrost a přiměřenost. A platí to i pro seniory. Ti nejčastěji jedí to, na co jsou celý život zvyklí, případně na co mají chuť. Jak by měl ale vypadat jejich jídelníček?

Seniorské období je v oblasti potřeby výživy velmi specifické. „Lidé ve vyšším věku mají pocit, že nemají takový hlad a žízeň jako dříve a začínají se odbývat,“ říká Dalibor Pastucha. Důležitá je pravidelnost, přiměřenost a pestrost.

Jídlo starších lidí by mělo obsahovat dostatečné množství kvalitní bílkoviny, sacharidy, tuky, které jsou pro tělo nezbytné a dostatek vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. „Jakákoli radikální dieta, která vynechá některou z těchto složek, organizmu dlouhodobě nepřináší blahodárné účinky,“ doplňuje lékař z olomoucké ReFit Clinic.

Lidem v seniorském věku ubývá volnočasových aktivit, více času tráví doma a snižují si dávky jídla, které se navíc stává monotónním. Podepsat se na jejich jídelníčku může i depresivní ladění, které pociťují třeba v této komplikované době, kdy jsou izolovaní, nemají dostatek sociálních kontaktů a pohybu. Dalším krizovým bodem je podle MUDr. Pastuchy ztráta životního partnera: „Vařit sama pro sebe je podle mnohých z nich zbytečné, komplikované a drahé.“

autor: voj
Spustit audio