Vždycky něco přijde, věří režisér a herec Saša Minajev

31. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Saša Minajev
0:00
/
0:00

Divadelní práce měl v posledním roce poskrovnu. Vrátil se k malování, koupil šicí stroj a šil se svou přítelkyní roušky. Je přesvědčený, že všechno zlé je k něčemu dobré. Teď aktuálně Saša Minajev spolupracoval s olomouckým Divadlem Tramtarie.

Dita Vojnarová a Saša Minajev

To si do repertoáru zařadilo ruskou klasiku, po dohodě s režisérem padla volba na Čechovovy Tři sestry. „Je to taková matrjoška, hra ve hře. V představení se totiž promítají osudy herců z divadla,“ vysvětluje.

Do Česka přišel Saša Minajev před více než dvaceti lety za svou přítelkyní už jako známý a hodně obsazovaný herec v Moskvě. Začátky u nás prý byly dobrodružné. „Měl jsem tu ale HaDivadlo, kde jsem nastudoval menší role,“ vzpomíná. Vypracoval se, od té doby působil v mnoha pražských divadlech, Ostravě, Ústí nad Labem nebo ve Zlíně, kam se zanedlouho vrátí.

Na Sašu Minajeva můžete natrefit také ve filmech a seriálech, kde se objevuje většinou jako mafián, kolaborant nebo okupant, což je podle něj prokletí herce z Ruska. „Asi nikdy nebudu Žižka nebo Napoleon, a tak zaplať Pán Bůh za ty malé role,“ usmívá se.

autor: voj
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...