Vždycky něco přijde, věří režisér a herec Saša Minajev

31. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Saša Minajev
0:00
/
0:00

Divadelní práce měl v posledním roce poskrovnu. Vrátil se k malování, koupil šicí stroj a šil se svou přítelkyní roušky. Je přesvědčený, že všechno zlé je k něčemu dobré. Teď aktuálně Saša Minajev spolupracoval s olomouckým Divadlem Tramtarie.

Dita Vojnarová a Saša Minajev

To si do repertoáru zařadilo ruskou klasiku, po dohodě s režisérem padla volba na Čechovovy Tři sestry. „Je to taková matrjoška, hra ve hře. V představení se totiž promítají osudy herců z divadla,“ vysvětluje.

Do Česka přišel Saša Minajev před více než dvaceti lety za svou přítelkyní už jako známý a hodně obsazovaný herec v Moskvě. Začátky u nás prý byly dobrodružné. „Měl jsem tu ale HaDivadlo, kde jsem nastudoval menší role,“ vzpomíná. Vypracoval se, od té doby působil v mnoha pražských divadlech, Ostravě, Ústí nad Labem nebo ve Zlíně, kam se zanedlouho vrátí.

Na Sašu Minajeva můžete natrefit také ve filmech a seriálech, kde se objevuje většinou jako mafián, kolaborant nebo okupant, což je podle něj prokletí herce z Ruska. „Asi nikdy nebudu Žižka nebo Napoleon, a tak zaplať Pán Bůh za ty malé role,“ usmívá se.

autor: voj
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.